23 Temmuz 2013 Salı

AZ - HAKAN GÜNDAY

Bazı yazarlar vardı ki, eliniz kitaplarına gider ama okumayı hep ertelersiniz. Benim için de Hakan Günday böyle bir yazardı işte. Çıktığı dönemde çok satanlar listesinde uzun süre kalan, popülerliğini aylarca sürdüren kitabı geçtiğimiz günlerde okuyabildim.

İyi ki de AZ kitabını okumuşum, son yıllarda beni bu kadar sürükleyen, etkileyen ve elimden bırakmadan okumamı sağlayan bir kitap oldu.

Özetlemesi zor bir kitap olsa da kısaca hayatları kesişen iki kişi ve akıl almaz kaderlerinden bahsedebiliriz. Böyle bir kader, tesadüf var mıdır dünya üzerinde, kaderin cilvesi bu denli sarabilir mi insanların etrafını bilinmez, fakat Hakan Günday zihninde yoğurup, kalemiyle bu oyunu mükemmel aktarmış.

Kitap aktardıkları, konusu ve ele alınış biçimiyle herkese hitap eder mi bilemiyorum. Bildiğim tek şey, Hakan GÜNDAY okunacaksa kesinlikle AZ tercih edilmeli.

Kitapla ilgili ne söylenirse her şey ipucu olacaktır, bu yüzden bir an önce okunacaklar listesinin en üst sırasına alınmalı.


AZ kitabının ardından Zargana kitabını okuma girişimim oldu, evlilik hazırlıklarından mı yoksa kitapta AZ’ da aradığım tadı bulamadığımdan mıdır bilemiyorum ama uzun yıllar sonra yarım bırakmak zorunda kaldığım bir kitap oldu Zargana. Umarım kendimi toparlayıp tekrar okumaya başlarım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder